"Шкільна планета". Всеукраїнський Інтернет-проект.Середа, 22.05.2024, 03:32

Вітаю Вас Гість | RSS

Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
Категорії розділу
Англійська мова [0]
Німецька мова [0]
Французька мова [0]
Інформатика [0]
Історія [0]
Математика [0]
Музичне мистецтво [1]
Образотворче мистецтво [0]
Основи здоров'я [0]
Природознавство [11]
Світова література [0]
Трудове навчання [0]
Українська мова [0]
Українська літераура [3]
Фізична культура [0]
Варіативна складова [0]

Меню сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Середня школа. 5 клас. » Природознавство

Захист міні-проектів за вибором


Мета 
- навчальна: формувати знання про вчених-натуралістів та їхній внесок у вивчення природи, формувати вміння та навички застосовувати теоретичні знання на практиці, здійснювати пошукову та дослідницьку діяльність; 
- розвивальна: формувати вміння та навички знаходити необхідну інформацію в довідкових виданнях з природничих наук, застосовувати природничо-наукову лексику в самостійних усних повідомленнях, готувати повідомлення відповідно до заданих критеріїв, виготовляти різноманітні презентаційні матеріали для супроводу виступу, сприяти набуттю досвіду публічного виступу, організації групової роботи; 
- виховна: виховувати почуття відповідальності, впевненості у власних силах, взаємодопомогу, толерантність.
Очікувані результати: у результаті проведеної роботи учні розширять свої уявлення про розвиток природничих знань, набудуть досвіду пошуково-дослідницької діяльності, відчують значущість своєї роботи в навчальному процесі.
Форма захисту проекту: усне повідомлення у супроводі фотоколлажу, презентації.
ПІДГОТОВЧИЙ ЕТАП
Важливою метою навчання в сучасних умовах є не передача готових знань учню, а вміння навчити його самостійно знаходити та відкривати знання, спираючись на особистісний освітній досвід.
Важливим є підхід, який надав би можливість школярам працювати самостійно і стимулював до подальшого навчання. Саме проектна діяльність — один зі способів досягти поставленої мети. З його допомогою реалізують міжпредметні зв'язки, учні співпрацюють з учителем, з однокласниками, підвищується загальна якість освіти. Під час вивчення курсу природознавства доцільно виконувати міні-проекти інформаційного спрямування. Це обумовлено віком і відсутністю досвіду для виконання повноцінного проектного дослідження.
Учитель ознайомлює учнів з етапами виконання роботи під час постановки завдання першого міні-проекту.
Послідовність проектної роботи

Хід уроку Природознавство 5 кл. Захист міні-проектів
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ТА ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Учитель. Сьогодні ви не тільки станете учителями для своїх однокласників, ви відчуєте значущість своєї роботи, впевнитесь, що навчання — це цікаво.
III. ЗАХИСТ ПРОЕКТІВ
1. Видатні вчені-натуралісти.
2. Лінней та його досліди на рослинах.
3. Квітковий годинник — доречно і сучасно.
4. Цікавинки з усього світу (про історію винаходу приладів для спостережень).
IV. ОБГОВОРЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ДІЯЛЬНОСТІ
V. Підсумок уроку. Природознавство 5 кл. Захист міні-проектів
* Прийом «Мікрофон»
Учні оцінюють результат своїх однокласників. Висловлюються про цікаве на уроці і таку форму діяльності.
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
- Опрацювати параграфи підручника: § 5(1).



Джерело: http://fiz-cultura.ucoz.ua/news/prirodoznavstvo_5_kl_urok_5_zakhist_mini_proektiv_za_viborom/2014-01-13-695
Категорія: Природознавство | Додав: Никки (01.03.2014) | Автор: Ковтонюк E W
Переглядів: 1397 | Теги: захист проектів | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу

Пошук

Час


Copyright //shkilnaplaneta.ucoz.ru © 2024
Конструктор сайтів - uCoz